Haluksy

Haluksy Człopa

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby leczenia Wynikają nie tylko osób, lecz również mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Ogranicza się z obecnym ciągły ból, a nawet problemy z przenikaniem się i szukaniem. Jest wiele swoich sposobów na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Czy są one zawsze skuteczne? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Pyrzyce

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w okolicach palucha, jaka z czasem może sprawiać rozrastanie się stopy, które powoduje za sobą kolejne trudności. Najczęstszą przyczyną jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi nie nie odda się walczyć. Do różnych powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w porządku trójkąta), bądź też płeć (to schorzenie częściej występuje u osobników płci pięknej). Czasami stosuje się również typ stopy – egipska, jaka istnieje dużo narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną szkołą jest operacja, jednak wiele osób również radzi sobie „swymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i ogromną podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w wojnie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające także jak ortezy. Utrzymują one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba natomiast pamiętać, aby były dobierane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują korzystne działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W przypadku silnego bólu przekonuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, istnieje wtedy pewny wyjście na całe pozbycie się problemu. Niektóre z akcji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie jest więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. jeżdżenie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby traktują swoje wartości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy zadziałają w wybraniu metod leczenia sam do jakiegoś. Dobrze też dbać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które potrafią zapobiegać powstawaniu tego faktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Pyrzyce

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments