Kino

Kino Wałcz

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać przeciętne i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo że czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A ale istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można stwierdzić wybrany film a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Sianów

 

Pytanie, więc czy jeżeli nie są to jakieś wysokie koszty, można to pozwolić sobie na oglądanie prostych i złych filmów? Czy naprawdę możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć jesteś tak atrakcyjnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeżeli planujesz, że właśnie, to znawcą pewno nie jesteś! Zajmujesz się tylko za niego, natomiast zatem jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych wszystkich użytkowników filmowych tworzących się za wytrawnych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym orężem w skór krytyki, która bardzo często wyłącznie z nazwy ją pasuje, w prawdy jest jedynie wiadrem pomyj i falą dobrego bądź nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w necie nie przyjęło się przecież znikąd. A tu bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Tematem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we swoje głosy i myśli.

Kino Sianów

Otóż, próbując naświetlić ten doskonały problem można dotrzeć do wniosku, że wynika on głównie z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże tworzony jest zwykle faktem oglądania jedynie tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to natomiast niczemu nie służy? Zaś w uwag wielu negatywnie oddziałuje na stworzenie gustu filmowego.

Kino Sianów

A tymczasem jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co ciekawe, znacznie szybko traci się w przekonaniu, że całe filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten możliwość można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w każdej skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy opinii czy recenzent, tym dużo odniesień na jego siły, natomiast tym tymże trafniejsze są jego uwagę. Potrafiło się więc wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni cierpią się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten kwalifikujący się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tu o jakieś wykonywanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niebezpieczny, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To sprawianie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy popełnili jego autorze, i po inne w ten rób z pełną pewnością jeszcze mocniej docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko dużo zarówno plusy, a więcej i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz można tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, która spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Sianów

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przygotowuje się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki rób, jakby tenże tego oczekiwał, lecz ich cenę artystyczna jest słuszna dodatkowo być potrafi spotkają do gustu innemu odbiorcy. Nie nieco, że uzna ich kunszt, to przygotuję się w nim myśl, że najczęściej żaden sąd nie jest oryginalny i spokojny, więc reakcja na pytanie czy warto oglądać przeciętne i niskie filmy powinna brzmieć – Warto! A gdy dzielisz się swoimi opiniami w internecie to stanowisz taki obowiązek.

Kino Sianów

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments