miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno uwierzyć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Dębno

 

Został on nagrany na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została przedstawiona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnorodnych stacjach telewizyjnych. Można je również łatwo znaleźć w internecie wyszukując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Dębno

telenowela opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej fortuny. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, cały czas popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha często udaje im się z nich wywinąć bez szwanku, rozumieją również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie potrafią bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Dębno

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi zdenerwowany, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle sprytny, cały czas obmyśla nowe pomysły, dzięki którym nareszcie uda mu się dorobić fortuny. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol śni o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj przestarzały. Kariera stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Dębno

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i absurdalnych planów. Jego postać jest opozycją dla postaci Karola. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety ciągle krytykują niepoważne plany swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie absurdalne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Dębno

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serii to znakomity pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi kultowe cytaty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna kwestia Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Dębno

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments