poczta kurier

Poczta kurier Świętochłowice zamów online

Śląskie

Z powodu rosnącego rytmu życia i większej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Kalety może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Kalety

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas i swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Kalety zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę nawet tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo moment doręczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć formalności. Ponadto mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu pakunków na pewno zauważymy również plusy z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza kiedyprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z nich osobno. Dlatego gdy potrzebujemy nadawać duże ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od przesłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę i ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na rozmiary pakunku powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod działaniem wody, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Dobierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z otrzymaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Kalety dba żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się przewracać a nawet być przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Kalety odbierając paczkę potrzebuje również ten dokument otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Kalety .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę