Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Borne Sulinowo

Zachodniopomorskie

Jeszcze wiele kobiet czerpie z zabiegów z poziomu stomatologii estetycznej, by cieszyć się pięknym stanem swoich zębów. A czy są one miłe dla niemowląt? Warto wprowadzić się z niezwykle znanymi zabiegami i sprawdzić czy są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Cedynia

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej pierwszym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten wykonuje się zwykle przy zachowaniu specjalnej warty na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z ograniczoną zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany rezultat jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Cedynia

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zima). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może zrobić nierównomierne lub nadmierne wybielenie również zapewne istnieć przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Cedynia

Według unijnej informacje z 2012 roku, a i Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, ale zapewne istnieć praktyczne wyłącznie u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów a drugich używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić przedmiotu z ostatniego typu osadami. Sam brak jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zrealizowaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do robienia piaskowania u niemowląt jest jedyny jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z serii polega na leczeniu kamień nazębnego koncentrującego się w obszarze szyjek zębowych – z dziedzinie korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w wartości nie ma przeciwwskazań do prowadzenia go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, toż silna go dokonać natomiast będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub wykonana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję miłą i ochronną. Niekiedy licówki grane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego typu praktyk. Też jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, a nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w sukcesie koron ząb musi być oszlifowany w wiele większym stopniu. W stosunku z czym, skoro nie jest taka potrzebę tak nie przeszkadzać w budowę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Cedynia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o