Brother GTX czyli technologia druku bezpośredniego

Tusze Chociwel

Zachodniopomorskie

Wśród najnowszych innowacji wprowadzonych na plac przez markę Brother można zastąpić nową drukarkę daną do druku bezpośredniego – Brother GTX. Jej istotnymi częściami są bardzo silne tempo papierze i dość nieduże koszty eksploatacji.

Tusze Nowe Warpno

Producent wpisał na zupełnie nowe rozwiązania w kierunku mechanizmu wydruku. Nowe głowice przemysłowe zostały dostosowane do wydawania na tekstyliach. Mechanizm drukowania robi się z dwóch głowic drukujących, z jakich wszystka ma cztery kanały i 1680 dysz. Zwiększenie szerokości głowicy doprowadziło do poprawy szybkości drukowania.
System zamykania głowic na mokro

 

tusze
tusze

Drukarka Brother GTX charakteryzuje się tym, że biała głowica została postawiona przed głowicą CMYK, a drukowanie może kończyć się w jednym przebiegu. Zmienia to istotnie tempo drukowania. Innym popularnym rozwiązaniem jest nowy system zabezpieczenia głowicy przed zasychaniem atramentu na powierzchni głowicy. Ważnym rozwiązaniem istnieje również cyrkulacja białego atramentu aktywna cały kolej w systemie czuwania. Układ podawania atramentu jest broniony przed usterką. Nawet po kilkudniowym przestoju w praktyce cyrkulacja atramentu przeciwdziała rozwarstwieniu atramentu w przewodach prowadzących go do głowicy.

Zobacz również pieczątki Kołobrzeg

Małe koszty eksploatacji

Cyrkulacja atramentu w związaniu z sposobem zamykania głowic na mokro zapewnia mniejsze koszty eksploatacji, ponieważ procesy uwalniania się zostały w duzi zautomatyzowane. Dla konserwatora zostaje niewiele pracy. Na ograniczenie kosztów eksploatacji wpłynęło i zastosowanie innowacyjnych tuszów. Tak jak jakaś nowoczesna metoda, wygoda i technologia posiada przystępną cenę, jaką trzeba zapłacić podczas jej zakupu.
Innowacyjne atramenty Brother

Zobacz również Pożyczka Miloan

Wraz z drugą drukarką Brother GTX pojawiły się nowe kosmetyki do Brother – atramenty wodne Innobella Textile. Ich formuła chemiczna zawiera pigmentowaną farbę dającą się większą gęstością. Nowe kosmetyki do drukarki tekstylnej charakteryzuje się niższą wartością oraz wyższą skalą kolorów dodatkowo są bardziej trwałe na spieranie. Atramenty wodne Brother Innobella Textile otrzymały też certyfikat firmy Oeko-Tex Eco-Passport potwierdzający zgoda z CPSIA.
Mocny konkurent HP i Epson

Wśród urządzeń detalicznych z serii panuje dość duża konkurencja, gdzie oprócz Brothera mocno promują swoje atramentowe urządzenia drukujące firmy HP i Epson, stale umieszczając na zbyt inne urządzenia. Brother utrzymuje się ale bardzo małą ceną wydruku oraz ogromną wydajnością wspomnianych wcześniej bezgłowicowych atramentów z rodziny Innobella.

Tekst zamieszczono przy współpracy z Brother GTX

0 0 votes
Daj ocenę